Dobry stomatolog Zabrze

nas w gabinecie. Panuje w nas trochę staromodne przekonanie, że leczenie zębów jest naprawdę bolesne. Jednak te staromodne leczenie zębów już powoli odchodzi w zapomnienie, dzięki temu, ze medycyna rozwija się bardzo szybko. Obecn

Dobry stomatolog Zabrze Dobry stomatolog Zabrze

Czy chętnie zapisujemy się na wizytę u dentysty? Oczywiście, że nie. Większość dorosłych osób stara się omijać lekarza tej specjalności, ponieważ bardzo boimy się tego co czeka nas w gabinecie. Panuje w nas trochę staromodne przekonanie, że leczenie zębów jest naprawdę bolesne. Jednak te staromodne leczenie zębów już powoli odchodzi w zapomnienie, dzięki temu, ze medycyna rozwija się bardzo szybko. Obecnie każdy gabinet dentystyczny jest w stanie zaoferować swoim pacjentom bezbolesne metody leczenia zębów. Jeżeli dentysta sam nie wyjdzie z inicjatywą, to warto upomnieć się o znieczulenie, które jest w stanie przemóc nas strach przed leczeniem zębów. Stomatolog może zaproponować nam znieczulenie miejscowe - aczkolwiek należy uprzedzić przy tym lekarza, czy nigdy wcześniej nie było problemu przy podawaniu takich zastrzyków. Jest to bardzo ważne, ponieważ może dojść do przykrej sytuacji, jak chociażby zasłabnięcie pacjenta. Warto więc pamiętać o takich szczegółach odwiedzając dentystę w jego gabinecie.

Pierwsza wizyta u dentysty nie musi być związana ze strachem czy jakimkolwiek bólem. Przeważnie polega ona na odbyciu dokładnego wywiadu lekarskiego, w trakcie którego dentysta może lepiej zapoznać się ze swoim pacjentem i wydedukować, co takiego mu dolega, aby później po prostu mu pomóc. Dopiero potem, gdy wywiad lekarski zostanie już zakończony, pacjent kładzie się na fotelu i przygotowuje się do wstępnego badania. Stomatolog sprawdza wtedy ogólny stan jamy ustnej, czyli występującego w niej uzębienia oraz błon śluzowych. Jeżeli dojdzie do wniosku, że do dokonania diagnozy potrzebne będą bardziej specjalistyczne badania, może wystawić pacjentowi skierowanie na przeprowadzenie RTG zęba bądź zdjęcia pantomograficznego całej szczęki. Rzadko kiedy zaistnieje potrzeba przeprowadzenia bardziej skomplikowanych zabiegów, ale i nimi dobry gabinet dentystyczny bez problemu się zajmie. Do tego rodzaju zabiegów należy przede wszystkim tomografia komputerowa, ale też USG - pomagają one w wystawieniu prawidłowej diagnozy.

Stosowane obecnie znieczulenia stomatologiczne pozwalają na leczenie bez bólu. Skorzystamy z nich w każdym gabinecie. Ile trzeba zapłacić za nie prywatnie? Prywatny gabinet stomatologiczny może zaoferować pacjentom kilka typów znieczuleń. To podstawowe, czyli wykonane strzykawką z cienką igłą, to zazwyczaj koszt od około 20 do 30 złotych. Można jednak skorzystać także z bardziej zaawansowanych form znieczuleń, które kosztują więcej. Przykładowo, dentysta może zaproponować znieczulenie komputerowe, które jest niemalże bezbolesne i nie powoduje uczucia odrętwienia całej twarzy. Koszt to 50-60 złotych. Można też wybrać leczenie w narkozie. To już znacznie wyższy koszt – nawet ponad 500 złotych za taką metodę. Co ciekawe, stomatolog na NFZ zapewnić może pacjentowi standardowe znieczulenie podczas każdego wymagającego tego zabiegu bez dopłat. Jednak ze względu na ograniczony koszyk świadczeń oraz gorszą jakość stosowanych materiałów większość pacjentów woli odwiedzić prywatny gabinet dentystyczny.

Jak wiadomo zawód dentysty nie należy do najłatwiejszych. Jest to praca, do której trzeba mieć wręcz powołanie i dar do wyrozumiałości dla pacjentów, dlatego, że każdy może być inny i różnie reagować na ból. Przede wszystkim ważne jest aby dentysta, miał odpowiednie podejście. Wytłumaczył na czym będzie polegało leczenie zębów na tyle, aby pacjent zrozumiał w odpowiedni sposób. Stomatolog nie ma łatwego zadania, tym bardziej kiedy przychodzi małe dziecko, które nie bardzo jeszcze rozumie po co tutaj w ogóle przyszło. Istotne będzie aby pójść na wizytę kontrolną zębów aby zapoznać się z dentystą i wytłumaczyć, że gabinet dentystyczny to nic strasznego. W ten sposób kolejna wizyta nie będzie prawdopodobniej przerażała, na tyle,że stomatolog będzie miał możliwość spokojnie wykonywać swoją pracę. Najważniejsze jest aby na fotelu dentystycznym słuchać lekarza, aby można było szybko wykonać dany zabieg. Jednak jak wiadomo, człowiek samoczynnie wykonuje często ruchy mimowolne, np,gdy poczuje ból. Ważne jest aby zaznajomić się z dentystą na tyle, żebyśmy w pełni ufali jego pracy.

W każdym gabinecie dentystycznym jest zakres jego usług, jednak do najbardziej popularnych możemy zaliczyć: - w przypadku profilaktycznego leczenia, jest to fluoryzacja, piaskowanie zębów, lakierowanie oraz lakowanie zębów. Tych kilka metod najczęściej dentysta stosuje u małych pacjentów, jednak na fluoryzację i piaskowanie może udać się każdy. - w zakresie stomatologii zachowawczej, znajdziemy takie możliwości jak leczenie ubytków zębów oraz leczenie kanałowe zębów. - estetyczna, pozwala nam na najbardziej popularny zabieg , czyli wybielanie zębów, założenie licówek kompozytowych lub porcelanowych, a dla bardziej wymagających nałożenie specjalnej biżuterii nazębnej. -chirurgia dentystyczna, pozwala na ekstrakcje zębów mlecznych oraz stałych - dziecięca to wspomniane już wcześniej lakowanie, lakierowanie zębów oraz w niektórych gabinetach dentystycznych jest możliwość wyboru kolorowych plomb dla dzieci. - protetyka pozwala na odbudowę zębów, zakładanie koron i mostów oraz na wykonanie protez. Praktycznie każdy gabinet dentystyczny wykonuje usługi tego typu, jednak na pewno podejście do pacjenta jak również ceny są różne.