Multum Użytecznych eInformacji

Praca w bhp


firma bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący...w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Zapobieganie wypadkom

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie zdarzą. Wystarczy pomyśleć chwilę o tym co by było gdyby nie było żadnych wymagań i wymagań w zakresie bezpieczeństwa pracy. Wiele firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc podwładnych. A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden gościu próbuje naprawić maszynę, która nie była wyłączona ani zabezpieczona a drugi niechcący naciska włącznik. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć i niestety feralny pracownik traci rękę. Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje duże odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Nie mniej lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Od rozpoczęcia pracy

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel okresowych szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych w szkoleniu bhp zapoznanie pracowników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak wynika z ustawy powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Przymus szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


BHP obowiązkowe

Przyjmując do pracy nowego pracownika musisz spełnić wiele wymogów ustawowych. Jednym z wymogów jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników zawiera Kodeks Pracy.

Zatrudniając pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i znów go zatrudniamy, nie musimy wysyłać na szkolenia bhp ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


na temat szkoleń bhp

Prawdopodobnie najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest wykupienie ich w wersji on-line. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy banku.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego:
Przy pracy na komputerze krzesło ma główny wpływ - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do biurka komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze konta pochylenia) oraz odpowiednio profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej 100 osób muszą mieć oddzielnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu sporo firm prowadzących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w Polsce jest dosyć rozbudowana. Wystarczy wygooglować słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost ogromny. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Ciekawą alternatywą dla normalnych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia internetowe. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się przy komputerze.


Zobacz inne ciekawe wpisy na naszej stronie:


Artykuł o emigracji, Polakach za granicą i przewozach osób

tanie przewozy podkarpacieAutokar kontra autobusAutokar (autobus turystyczny, autobus dalekobieżny) ? autobus przystosowany do przewozów pasażerskich na duże odległości, na trasach międzymiastowych i międzynarodowych. Według definicji Europejskiej Komisji Gospodarczej, Eurostatu i Międzynarodowego Forum Transportu jest to pasażerski mechaniczny pojazd drogowy przeznaczony do przewozu więcej niż 24 osób (wliczając kierowcę) i posiadający wyłącznie miejsca siedząceŹródło: ht...

Artykuł o wirtualnym biurze

biuro wirtualne w warszawieDla kogo wirtualne biuro to doskonała propozycja? Z roku na rok istnieje coraz większe zapotrzebowanie na usługi takie, jak wirtualne biuro. Dzięki tego typu usługom możemy pozbyć się uciążliwych zadań takich, jak obsługa korespondencji i tym podobne. Wirtualne biuro to bardzo dobra opcja na start, dla przedsiębiorców dopiero wchodzących na rynek w swojej branży. Taka działalność pozwala bowiem na oszczędzenie znacznych środków, które następnie ...

Czysty dywan

pranie kanap wrocławSprzątaj regularnieNie da się ukryć tego, że bez regularnego sprzątania do naszego domu wkradnie się tak przecież niepożądany chaos, a my możemy zyskać opinię osoby, która nie panuje nad swoimi wnętrzami. Z tego powodu zwyczajnie wypada zadbać o czystość i pamiętać o tym, że przynajmniej raz w tygodniu dobrze byłoby zająć się naszymi pokojami.Możemy też zatrudnić do tego kogoś z zewnątrz, jeżeli nie dysponujemy odpowiednią do tego celu ilości...

Energia odnawialna, kolektory słoneczne - zastosowanie i porady

inwerter abb Montaż instalacji słonecznych Instalacje słoneczne zazwyczaj montują specjalne firmy, mające odpowiednie doświadczenie w tej branży. Chociaż podobno da się zbudować samodzielnie panel słoneczny, to jednak tylko wtedy, gdy korzystamy z pomocy profesjonalistów możemy być pewni, że taka instalacja działa w sposób sprawny i bezpieczny. Fotowoltaika i kolektory słoneczne to niewątpliwie energia przyszłości i trzeba przyznać, że w tej branży istnieje spore pole do...